Uçuş Prosedür Analizleri

Uçuş Prosedür Analizleri

Uçuş Prosedür Analizleri

Uçuş Prosedür Analizleri

Mevcut ve/veya yapılması planlanan mâniaların uçuş prosedürlerine olan etkisi, ICAO ile belirlenen kriterler doğrultusunda, sertifikalı, uzman personel tarafından değerlendirilmekte ve sayısal analizler iki aşamada tamamlanmaktadır.

Aşama 1 – Ön Değerlendirme Analizleri: İnşa edilmesi planlanan yapıların, Annex 14 ve ICAO kriterleri ile tanımlanan uçuş prosedürleri yüzeylerini ihlal etmeyecek maksimum yüksekliklerini belirlemek amacıyla yapılan çalışmadır.

Aşama 2 – Detaylı Analizler: Ön değerlendirme raporu, planlanan inşaatların uçuş prosedürleri yüzeylerini ihlal ettiğini ortaya koyması durumunda, minimum alçalma irtifalarının, tırmanış ve alçalış eğimlerinin, uçuş rotalarının veya hava sahası kullanım usullerinin yeniden belirlenmesi çalışmaları ihtiyacı ortaya çıkacaktır. İlgili havaalanı otoritesinin olumlu görüş vermesi durumunda, uluslararası sertifikalara sahip personelimiz tarafından söz konusu çalışmalar icra edilerek, revize edilen uçuş planları bir rapor halinde teslim edilmektedir.  

Powered by Bilgeweb